Paris Turu

Paris her zaman iyi bir fikirdir.
(Audrey Hepburn)

Tarihler

Paris gezinizi istediğiniz gün planlayabilirsiniz.

Neler var?

Aşk, sanat ve estetiğin birleştiği büyülü sokaklar...

Paris Hakkında

Aşkın kenti Paris’te hayatınızın en özel anlarını filmlere, resimlere, şarkılara, şiirlere konu olabilecek birer kareye dönüştürebilirsiniz. Lavanta tarlalarında klasik bir Fransız pikniğinde sevgilinize evlenme teklif edebilir, şatolarda romantik bir nikah organize edebilir, ya da gece ışıkların büyüsüyle aşka kapılacağınız bir balayı turu gerçekleştirebilirsiniz. Siz sadece ne istediğinizi söyleyin, OlaSpain sizin için özel ve rüya gibi bir seyahat organize etsin.

İşte her sanat kitabında karşılaştığımız ressamlar ile tanışma ve resimlerinin orijinallerini görme fırsatı… Deneyimli rehber kadromuzla göreceğiniz yerler arasında Saraylar ile yarışacak güzellikteki Opera binası, Paris’in en zarif meydanı olan Vendome meydanı, dünyanın en büyük 3 müzesinden biri olan Louvre Müzesi, altın kubbesiyle Napoléon’un mezarı, Invalides Askeri Müzesi, 2. Dünya savaşından izler taşıyan tek yapı olan Askeri Okul, Eiffel Kulesi, Trocadéro Meydanı, Napoléon’un Zafer Takı, dillere destan Champs-Elysées Caddesi, dikili taşı ile Concorde Meydanı, Madeleine Kilisesi, gotik mimarinin baş yapıtı olarak gösterilen Notre Dame Katedrali ve üniversiteler bölgesi olan Quartier Latin bulunmaktadır.

Bu turumuzun dışında tam günlük bir tur önerimiz daha var. Paris dışına çıkarak tarih yüklü bir ortamda Fransız sanat ve kültürünü geçmişinden günümüze izleme olanağı bulacağımız, Fransa tarihinde çok önemli bir yer tutan, Güneş Kral 14. Louis’nin yaptırdığı, Fransız çevre düzenlemeciliğinin en görkemli örneklerinden biri olan muhteşem Versailles Sarayı’nı ve bahçelerini geziyoruz.

Paris’i gördüklerinizle olduğu kadar yediklerinizle de hatırlamalısınız. Dünyanın her mutfağını, her damak zevkini keşfetmenizin mümkün olduğu bir şehre geldiniz. Dilerseniz özel bir bölge mutfağı seçerek lüks, tipik ya da pahalı olmayan restoranları deneyebilir. Dilerseniz farklı mutfakların farklı sınıflarındaki mutfaklarını deneyerek damaklarınızı lezzetlendirebilirsiniz. Fransız, İtalyan, Japon, Hint, Çin, Lübnan ve fastfood mutfaklarının iyi örneklerini Paris’te bulabilirsiniz. Ayrıca konakladığınız otelin resepsiyonu ve tur rehberimiz size bu konuda önerilerde bulunabileceklerdir. Eğer grubunuzla daha özel bir damak turu arzu ederseniz; belirleyeceğiniz türe göre hazırlık, üretim, tadım olmak üzere bir yiyeceğin oluşumuna dair tüm aşamaları görebileceğiniz size özel programlarımızla hizmetinizdeyiz.

Hangi şehir şaraba benzer?
Paris.
İlk bardağı içersin
buruktur,
ikincide dumanı vurur başına,
üçüncüde mümkünü yok masadan kalkmanın,
garson, bir şişe daha getir!
Ve artık nerde olsan, nereye gitsen
Paris'in ayyaşısın iki gözüm.

Nazım Hikmet Ran

Yazar

Neler dahil, neler değil?

  • VIP Ulaşım EVET
  • Türkçe Rehberlik EVET
  • Alışveriş Önerileri & Tavsiyeler EVET
  • Öğle Yemeği & Akşam Yemeği HAYIR

Değerlendirme Görüşlerinizi iletin
Sırala:

İlk değerlendirmeyi yapan siz olun.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Daha fazla yorum göster
{{ pageNumber+1 }}

Görüşlerinizi iletin

Diğer turlarımıza göz atın

Paris

Toledo

Montserrat – Sitges

Balerya Adaları

OLASPAIN

  •   Calle Cooperativa 22 L'H de Llobregat, Barcelona

  •   Phone: +34 656 785 043

  •   E-mail: info@olaspain.com

         

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

© Copyright 2013 - 2018 by OlaSpain. Made with in Barcelona by Fabulio