Montserrat-Sitges Turu

Dağ esintisinde bir manastır ve deniz sefasında bir balıkçı köyü

Tarihler

Montserrat - Sitges turunuzu istediğiniz gün planlayabilirsiniz.

Neler var?

Yüzyıllık Manastır ve efsaneleri.. Balıkçı köyü, katedrali ve plajları

Montserrat Dağı

Barselona’nın 40 km kadar kuzeybatısında bulunan bu dağ, dik ve yüksek görünümüyle açık havalarda şehirden net olarak görülmektedir. 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Montserrat tepesine varıyoruz. Tepede Montserrat Manastırı bulunmaktadır ve 10. yy’ dan kalmıştır. Bu manastırın simgesi Moreneta Bakiresidir ve birçok mucizeyi gerçekleştirdiğine inanılmaktadır. Bundan dolayı Katalan Hacıların merkezi olan Montserrat Manastırı, her yıl 27 Nisan ve 8 Eylül tarihlerinde ziyaret edilir ve Avrupa’nın en önemli manastırıdır . Temiz havası, nefis doğal ürünleriyle  Montserrat Dağı sizleri bekler.. Bir çok efsane vardır hakkında, OlaSpain ile bu efsaneleri dinlemek ve öğrenmek için rezervasyon formunu doldurmanız yeterli, bu güzellikler  OlaSpain ile keşfedilmeye değer!

Sitges

Barcelona’nın 35 km kadar güneyinde yer alan bu şirin kasaba yaz-kış güneşiyle adeta içinizi ısıtır. Kasabanın ünü ise nerdeyse 17. yy’ a dayanır. Katalan ressam Santiago Rusiñol bu kasabada yaşamaya başlamış ve tablolarının manzaralarında Sitges’i yansıtmıştır. Ve kasaba  zaman içinde bir kültür-sanat merkezi haline gelmiştir. Daracık sokakları, badanalı evleri, çiçekli sokakları ve bohem yaşamıyla Sitges Ibiza adasının nerdeyse bir minyatürüdür. Sitges Katedraline çıkan merdivenlerden sonra, Maricel sarayı, San Sebastian plajı, Santiago Rusinol Kütüphanesi ve belediye binası görülecek yerler arasındadır. Yürüyüş gezimize, Major caddesinde ki butik dükkanlara bakarak devam ediyor ve gezimizi Maritim caddesinde sonlandırıyoruz.

Barselona'nın güney batısındaki Sitges kasabası yerel bir karnavala tanık olduğumuz bir yerleşim yeri. Sitges kasabası, denize doğru inen dar sokakları, beyaz boyalı evleri ve sahil boyunca uzanan plajları Akdeniz ruhunu yansıtan güzel bir belde. Teşekkürler OlaSpain!

Vural Çağlıyan

Neler dahil, neler değil?

  • VIP Ulaşım EVET
  • Türkçe Rehberlik EVET
  • İsteğe bağlı ekstra organizasyon EVET

Değerlendirme Görüşlerinizi iletin
Sırala:

İlk değerlendirmeyi yapan siz olun.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Daha fazla yorum göster
{{ pageNumber+1 }}

Görüşlerinizi iletin

Diğer turlarımıza göz atın

Barselona

Endülüs & İslam Kültürü

Barselona Tekne

Girona & Figueras

OLASPAIN

  •   Calle Cooperativa 22 L'H de Llobregat, Barcelona

  •   Phone: +34 656 785 043

  •   E-mail: info@olaspain.com

         

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

© Copyright 2013 - 2018 by OlaSpain. Made with in Barcelona by Fabulio