Kültür Turu

Endülüs...İspanya'nın kalbi, baş tacı...

Tarihler

Endülüs turunuzu istediğiniz gün planlayabilirsiniz.

Göreceğiniz yerler

Malaga, Granada, Sevilla, Cordoba ve yüzyıllık tarihi eserler...

Endülüs ve İslam Kültürü Hakkında

700 yıldan fazla bir süre Müslümanların egemenliği altında olan bu bölgede bugün halen bu etkiyi hissetmek mümkün. Malaga,Sevilla, Granada ve Cordoba şehirlerinde Arap mimarisinin büyüleyici eserleri Gibralfaro Kalesi (Malaga) Alhambra Sarayı (Granada), Cordoba Camii ve Alcazar (Sevilla). Bu şehirlerin gezilerinde Müslümanların, Hristiyanların ve Musevilerin yedi yüzyıldan fazla bir süre boyunca barış içinde yaşadıklarını hissedeceksiniz. Sizde bu hissi yaşamak ve Endülüs bölgesini OlaSpain ayrıcalığı ile tanımak istiyorsanız tur rezervasyon formumuzu doldurun ve rezervasyonunuzu hemen yapalım.

Malaga Turu

Akdeniz sahillerinde ‘Costa de Sol’ üzerinde kurulmuş bir liman şehridir. Kuzey Afrika sahillerinden sadece 130 km uzakta olan bu şehir, doğal ve tarihi, güzellikleri, muhteşem mimarisi  ile Endülüs bölgesinin önemli şehirlerinden biridir. Hem bir liman kenti olması hemde canlı bir sosyal hayata sahip olması Malaga’yı cazip kılan. Gezimiz boyunca Plaza de Merced, Cervantes Tiyatrosu, Liman bölgesi, La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi’ni görüyoruz. Endülüs turu kapsamında en çok müzeye sahip olan şehir, kültür başkenti olma yolunda hızlıca ilerlemekte. Pablo Picasso’nun doğum yeri olan Malaga’da dilerseniz doğduğu evide görmeniz mümkün. Birbirinden güzel parkları ile Malaga, Endülüs sıcağında içinizi serinletecek. Olaspain ile bu turun tadının farkına varın..

Sevilla Turu

Nadide şehir Sevilla… Endülüsün kalbi, baş tacı… Sanki daha önce ben burada yaşamıştım dedirten, tarih kokan sokaklar. Aşktır Sevilla, sizi geçmişe taşımanın belki de diğer bir adı… İlk önceleri bir iber kasabası olarak kurulmuş kent, Milattan önce 2. yy’dan bu yana bir Roma şehri ve yüzyıllarca Müslüman Arapların yaşadığı bir kültür beşiği. Yolculuğumuza Maria Luisa Parkı içinde bulunan Plaza de Espana Meydanını gezerek ile başlıyoruz. Guadalquivir nehrinin geçmiş olduğu bu eşsiz kenti dönemin eski Yahudi Mahallesi olarak bilinen Santa Cruz’u tanıyarak devam ediyoruz. Daracık sokaklarında yürürken kentin, her sokağın bittiği bir köşe başka bir asıra götürüyor bizleri… Sonrasında Muhavvidler döneminden kalma ve yerine 15. Yüzyılda eski camiinin üzerine inşa edilmeye başlanılan ve Dünyanın en büyük 3. Gotik Katedrali olan Santa Maria’yı, Giraldayı, Alcazar Sarayını, 13. Yüzyıldan kalan Altınkuleyi, Belediye Sarayını ve Arenayı görerek tamamlıyoruz.

Granada Turu

Nar tanesi, Endülüs’ün bir tanesi. Tabi ki Granada’dan bahsediyoruz. Zaten kelime anlamı da ‘Nar ‘ olan Granada kenti ismini layıkıyla taşıyor. Nar gibi kıpkırmızı topraklar üzerinde kurulmuş ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Alhambra sarayına ev sahipliği yapan asil şehir Granada.. İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugüne kadar ulaşmış Alhambra Sarayının temeli 1232 yılında bu kentte atılmıştır.Birbiriyle bağlantılı sayısız odalar ve salonlar, bunlar arasında yer alan geniş ve saklı bahçeler, fıskiyeli süs havuzları ve akar çeşmelerden ibaret olan bu sarayı gezerken adeta kendimizi büyüsüne kaptırıyoruz. Gezimiz esnasında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin yanında eski Müslüman mahallesi olan Albayzin’i, Sagramonte çingene mahallesini, mistik çarşıları ve Katedrali görerek sonlandırıyoruz.

Cordoba Turu

Cordoba şehri yıllarca Endülüs Emevilerinin başkentliğini yapmıştır. O dönemlerde nüfusu 1 milyonu aşan şehrin bundan asırlar önce nasıl bir medeniyete sahip olduğu şehre varıldığında anlaşılıyor. Tarih, ilim, bilim ve kültür şehridir Cordoba. Ayakta kalan tek camii olan Cordoba Camisi 10.yy’da tamamlanmış ve batının en görkemli camisidir. Sade ama etkileyici ve UNESCO tarafından koruma altına alınan bu camii şehrin en önemli simgesidir. Cami gezimizin ardından, labirent sokaklarda bembeyaz evleri, Roma köprüsünü, şehir surlarını, avlulu ve çiçekli evleri ile Yahudi mahallesini ve Almodovar Kapısını görerek tamamlıyoruz.

2 Şubat - 6 Şubat Tarihlerinde Endülüs turu yaptık:) Bu kadar kısa sürede yüz yüze bile gelmeden karşılıklı güven içinde kusursuz olarak gezimizi tamamladık. İnanılmaz bir şekilde her şehirde zamanında rehberlerimizle buluştuk … Herşey tıkır tıkır işledi. Teşekkürler OlaSpain!

Elif Ertenli

Hacettepe Üniversitesi

Neler dahil, neler değil?

  • VIP Ulaşım EVET
  • Türkçe Rehberlik EVET
  • Alışveriş önerileri & Tavsiyeler EVET
  • Öğle yemeği & Akşam Yemeği HAYIR

OlaSpain Blog

Sevilla'da nerelerde gezmeli, neleri görmeli, neler yemeli gibi bütün sorularınızın cevabını blogumuzda bulabilirsiniz.

Sevilla Gezi Rehberi

Değerlendirme Görüşlerinizi iletin
Sırala:

İlk değerlendirmeyi yapan siz olun.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Daha fazla yorum göster
{{ pageNumber+1 }}

Görüşlerinizi iletin

Diğer turlarımıza göz atın

Paris

Toledo

Montserrat – Sitges

Balerya Adaları

OLASPAIN

  •   Calle Cooperativa 22 L'H de Llobregat, Barcelona

  •   Phone: +34 656 785 043

  •   E-mail: info@olaspain.com

         

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

© Copyright 2013 - 2018 by OlaSpain. Made with in Barcelona by Fabulio