25 Oca · Pelin · Yorum Yok

Atlantik’te bir Endülüs masalı: Cadiz

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Gezdikçe gördüklerim, sizlerle bunları paylaşma heyecanım ve yeni yerler görme isteğim.. Artık inandığım tek şey var ki o da gezdikçe ve paylaştıkça zenginleşiyor dünyamız. O kadar gidilecek, görülecek yer var ki, zaman yeter mi endişesine kapılmadan sadece kendimi yollara attım..

Bugün bu kente adımımı attığımda ise bundan tam 3000 sene önce Fenikeliler tarafından kurulduğunu bilmek ve hissederek kente girmek, o günümün zaten durmadan öğrenerek geçeceğinin en büyük sinyalini vermişti bile bana. Tabii kentin isminin bir anlamı da olmalı, ‘surlar’ ya da ‘surlarla çevrili savunma noktası’ anlamına gelir Cadiz… Atlantik dalgalarının gölgesinde masalsı kent.. Avrupa’nın en eski kenti, her ne kadar efsanevi bir bilgi olsa da Herkül’ün kurduğu şehir olarak bilinmekte.

Eylül için sıcak bir hava, Cadiz Katedrali’nin heybetli gölgesinde şehrin dar sokaklarına doğru yürümeye başladım. Her köşe de bir tarihe, her detayda ise bir sürprizle karşılaşmak bu olsa gerek.. Ara sokaklar, yıkık dökük yapılar, korunan tarihi binalar labirent gibi adeta.

İspanya’nın donanmasına da ev sahipliği yapan bu kent, yeme içme kültüründeki zenginlik, deniz ürünleri ve balık çeşitleri, eğlencesine düşkün halkı, misafirperverliği, gece yaşamı ve festivalleri ile sizi hemen kendine bağlar.

Buna ek olarak Santa Maria de Mar, Victoria ve Cortadura plajları da muhakkak görülmelidirler. Tekrar gelirim diyebileceğiniz şehirlerden biri, ama ne olur olmaz dedik ya dünyada gezilecek görülecek çok yer var, o yüzden her köşeyi, her beğendiğinizi ölümsüzleştirmeyi unutmayın bu güzel kentte…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OLASPAIN

  •   Calle Cooperativa 22 L'H de Llobregat, Barcelona

  •   Tel: +34 656 785 043

  •   E-posta: info@olaspain.com

         

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM


© Copyright 2013 - 2018 by OlaSpain. Made with in Barcelona by Fabulio

Share This