8 Ağu · Pelin · 120 Yorumlar

Barselona Gezi Rehberi

İspanya’nın kuzeydoğusunda yer alan ve Katalonya bölgesinin en alımlı şehirlerinden biri olan Barselona…

İspanya’nın ikinci büyük kenti olan Barselona bir liman şehridir. Günümüzde şehir merkezinin nüfusu 1.7 milyon. Etraftaki işçi kentleriyle birlikte metropoliten alanında 4 milyona yakın kişi yaşamakta. Pırıl pırıl plajları, kent içinde bile denize girilebilen berrak denizi, iyimser ve cana yakın halkı ile ülkenin gözde kentlerinden birisi.. Kendilerini İspanyol olarak görmeyen halk Katalan kültürünün etkisinde yoğrulmuş.. Özgürlükçü ruhu, Franco diktatörlüğünde baş göstermiş. Ünlü mimar Gaudi’nin şekerimsi evleri, tarihi halen yaşadığınızı hissettiren sokakları, devasal oymalı binaları, heykelleri ve mimari yapısının çeşitliliği ile ünlüdür. Kentte tipik, ılıman, Akdeniz iklimi hakim. En soğuk aylarda dahi ortalama sıcaklık 10-11 derece, Aralık ortalaması 8-14 derece arasındadır.

Barselona Tarihi

Çok eski gibi.

Barselona, Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Endülüs Emevileri ve İspanyol İmparatorluğundan süzülerek gelmiş olan 2 bin yıllık tarihin eşsiz bir ürünü. 18.yy sonunda İspanya’nın diğer bölgeleri ağır feodal koşullar altında yaşarken, Barselona ise köklü ticaret geleneği ve sermaye birikimi sayesinde sanayileşme atılımlarına girişmiş. Burjuvazisi gelişmiş, Fransız Devrimi’nin de etkisiyle özgürlükçü, eşitlikçi düşünce akımları yeşermiştir.

Bu güzelliklerde birbirinden güzel eserlerle şehri donatan mimarlar, krallar, taş ustaları kadar, şehir bilinciyle zenginliklerine sahip çıkan Barselona halkının da payı büyük. Antoni Gaudi, Domeneq y Montaner, Josep Puig y Cadafalch, Santiago Calatrava gibi 20.yy’ın dâhi mimarları Venüs heykelleri yontarcasına özenle birbirinden görkemli saraylar, malikaneler, apartmanlar, parklar ve meydan çeşmeleriyle donatmış şehri..

Yiyecek - İçecek

Ne yiyelim, içelim?

Hayatın geç başlayıp geç bittiği şehirde öğle yemekleri saatleri çok kutsal. Saat 14:00-16:00 arası sokaklar adeta boşalırcasına kalabalığını restoranlarıyla paylaşıyor. Hele bir de Ağustos ayına denk geldiyseniz eczanelerin bile kapandığına şahit olacaksınız. Saatlerce süren ve büyük bir zevk alarak yenilen öğle yemekleri bir kadeh şarap ve atıştırmalıklar (tapas) eşliğinde başlıyor. ‘Pan con tomate’ ve ‘Pimientos Padronu’ yemenizi şiddetle tavsiye ederim. Kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi , hazırlanmış olarak ta size sunabilirler.. Tostlanmış ekmeğin üzerinde gezdirdiğiniz domates, biraz sarımsak ve muhteşem Akdeniz zeytinyağının süslediği doyurucu bir tapas yanında da Pimientos de Padron (kızarmış küçük biberler) vazgeçilmez ikiliniz olacak…

Yemekten sonra saat 17:00 civarlarında dükkanlar tekrar açılıyor ve hareketlilik saat 22:00’ye kadar devam ediyor. Sizler daha yeni yedik biraz sindirelim derken, restoranlar akşam yemekleri için hazırlıklarına başlarlar. Akşam yemekleri inanamayacaksınız ama saat 22:00’da başlar ve gecenin geç saatlerine kadar devam eder. Akşam yemeklerinde ünlü deniz ürünlü Paella, ve yanında da bir kadeh şarap ve sezon meyvelerinin de katılarak baz miktarda şarabın ve şekerin bir araya getirilerek hazırlanan nefis içecek olan Sangria’yı içmeli. Barselona geziniz boyunca deniz ürünlü pilav (Paella), kızarmış küçük biber (Pimientos de Padron), patatesli omlet (Tortilla), sarımsaklı & maydanozlu mantar (Champiñon al Ajillo), Solomillo de Ternera, kuzey bölgesine ait tapaslar (Pinxos) acı biber tozlu ahtapot (Pulpo Gallega), Endülüs tarzı kalamar (Calamares al Andalus) yemeden ve bir sürahi Sangria içmeden sakın dönmeyin.

Mutlaka Görün

Görmeden gelmeyin.

Las Ramblas caddesinden denize doğru inerken Kolomb heykeline ve Marinaya varıyorsunuz. 60 metre yüksekliğinde ki bu heykel Galeta Burgos tarafından yapılmış. Kristof Kolomb’un Amerika’ya birinci yolculuğundan sonra yanında 12 yerli ile geldiği noktalardan bir tanesi. Bu heykelin yakınlarında Gümrük Binası ve Denizcilik Müzesi bulunmakta. Heykeli arkanıza alıp Colon caddesinden Marina Boyunca yürüyünce ise Barceloneta plajına doğru gelmiş olursunuz. Plaj her daim kalabalık ve canlıdır. Burada dinlenip bir Xiringito’da (yazın kumsalda kurulan küçük bar ve cafeler) bir şeyler içip soluklanabilir, pırıl pırıl plajında yüzebilir, bir şeyler atıştırabilir ve bisikletle sahil boyu gezebilirsiniz..

Eğer Barselona’ya gelipte sadece Barselona hakkında değil genel İspanya mimarisi hakkında detaylı bilgi edinmek ve değişik tarzda 50 eyalete ait 117 farklı mimari yapı görmek isterseniz Montjuik Tepesine çıkarken ve girişi 7.40 euro olan Poble Espanyol’u, Passeig de Gracia üzerinde ünlü Katalan mimar Antoni Gaudi’nin Casa Battlo ve Casa Mila’sını, yapımı halen devam etmekte olan ve bitmeyen kilise olarak ta adlandırılan şaheser eser Sagrada Familia’yı, Dünya Mirasları listesinde olan ve kırık seramikleri kullanarak farklı bir tarzı yakaladığı Parc Guell’i, 512 metre yükseklikteki ve şehrin en güzel panoramik manzaralarından birini yakalayabileceğiniz Tibidabo Tepesi’ni mutlaka ziyaret edin. Tepede aynı zamanda Sagrada de Cor kilisesi ve Barselona’nın en eski Lunaparkı yer almakta.

Diğer önemli meydanlardan biri olan ve Plaça de Catalunya meydanından sonra ikinci önemli merkez konumunda olan Plaça d’Espanya… Burada yer alan Arena 1914’lerden… Dış zemini orijinal ve Arap tarzı hakim. Katalunya bölgesinde boğa güreşleri yasaklandığı için dış Zemin korunarak içi alışveriş merkezine çevrilmiş. Tepesine asansör ile çıkıp panaromik bir manzara izlemek mümkün. Burada meydanda bulunan diğer önemli eser ise MNAC Müzesi (Ulusal Katalan Sanat Müzesi).

Tabi ki Barselona’ya gelipte 100.000 kişilik ünlü stadı (Nou Camp) görmeden dönmemek gerek. 17 euro karşılığında içini gezebilir, bolca fotoğraf çektirebilirsiniz.

Las Ramblas

İstiklal caddesi gibi...

Arapçadaki “al raml” (dere) veya “ramla” (ağaçlıklı yol) kelimesinden gelir caddenin adı… Endülüs Emevilerinden kalan bir isimdir. Günün her dakikası, her saniyesi kalabalık olan cadde, cıvıl cıvıldır. Başlangıç noktası Plaça de Catalunya olan caddenin sonun size Kristof Kolomb heykeline bağlar. Yol boyu sokak sanatçıları, müzisyenler, pandomimciler ve ressamlar ile neşenize neşe katan caddede muhakkak kalabalığa karışın. Ve muhakkak Sant Josep de la Boqueria meyve – sebze pazarından taze sıkılmış mango suyunuzu içip sahile doğru koyulun… Sahile doğru inerken de sol kolda kalan Plaça Reial’de muhakkak bir fotoğraf çektirin. 1850’lerden kalan bu meydandaki lambalar meşhur Gaudi’nin eseri..

Gece Hayatı

Nerelere akalım?

Gece hayatına gelince, geç yenilen akşam yemeklerinin ardından 01:00 gibi clublar ve eğlence mekanları hareketlenmekte ve sabaha kadar da sahil şeridini süslemekte. Buralarda hem dans edebilir, hem içeceğinizi alıp uçsuz bucaksız sahilde yürüyebilir, oturabilir ve ya gitar çalan gençlerin müziği eşliğinde dans edebilirsiniz. Yok eğer daha yerel bir şeyler yapmak, kendinizi İspanya’da hissetmek isterseniz aşk acısından yaşanılan hüznün sergilendiği Flamenko şovu izleyebilirsiniz. Bunun için rezervasyonunuzu yaptırmanız sizin bu şovu en iyi masalarda izlemenize yardımcı olacaktır. Başka bir seçenekte Ulusal Katalan müzesinin karşısında akşam üstleri ışık ve müzik eşliğinde yapılan su gösterisini izlemek olabilir. Bu keyfin büyüsüne siz de kapılın.

Ulaşım

Nasıl gidilir?

Bir kent en güzel yürüyerek öğrenilir. Ama Barselona’da o kadar çok gezilecek ve görülecek yer var ki hepsini yürüyerek yapmak imkansız. Metro ağı kuvvetli olan şehirde öncelikle bir çok hat var ve hepsi farklı farklı renklerle belirtilmiş. Yani kaybolmak imkansız. Onun dışında tramvay, otobüs ve tren gibi toplu taşıma araçlarını kullanmakta mümkün. Bisiklet kiralayıp ta şehri tanımak ve dar sokaklarda kaybolmaksa başka bir heyecanlı seçenek… Ama ben zaman kaybetmeyeyim, yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla gidilemeyecek ve sadece sınırlı yerleri görmekle kalmayayım derseniz Türkçe rehber eşliğinde özel araçla kenti tanımakta mümkün.

Konaklama

Nerede kalalım?

İspanya’da en çok tercih edilen şehirlerden birisi olan Barselona konaklama açısından Avrupa’da ki pek çok yere göre daha ekonomiktir. Katalonya özerk bölgesinin başkenti olan bu Akdeniz şehri Mimar Antoni Gaudi ile daha ünlü bir hale gelmiştir. Metro ağının kuvvetli olması ve otellerin her alana yayılmış olması hem ekonomik seçenekleri size sunar hemde kaliteyi. Genelde Las Ramblas ve çevresinde toplanan oteller, Plaça de Catalunya, Plaça d’Espanya, Fira bölgesi ve Llobregat bölgesi olarak konuşlanmışlardır. Barselona son yıllarda fuar ve kongre merkezi haline gelmiş bu da otellerde ki müsaitliği oldukça sınırlandırmıştır. Sezon boyunca %94’e yakın doluluk gösteren otellerde fiyatlar sezona, mevsime, şehrin turizm açısından yoğunluğuna, kongre-fuar takvimine göre fiyat ve doluluk açısından çeşitlilik göstermektedir. Rezervasyonunuzu önceden yapmış olmanız sizlerin hem iyi bir noktada otel bulmasına hemde iyi bir fiyat aralığı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Onun dışında temiz ve merkeze çokta uzak olmayan şık fiyat olarakta düzgün olan apartlarda da konaklama yapmak mümkün…

Barselona Gezi Rehberi’ni hazırladığımız infografikle tamamlıyoruz. Umarım yazımız faydalı olmuştur. Görüşmek üzere… OlaSpain Ekibi.

Barselona Infografik

Yorum

 • Didem Akyüz dedi ki:

  Muhtesem bir blog, tebrik ederim!

 • Havva Kanbur dedi ki:

  Blog’u cok begendim, okumaya ozendiren akiskan metinleri, Barselona’yi cok net ankatan bir tarzi var. Tebrikler…

 • Candemir Ölçer dedi ki:

  Grafikler ve tanıtım resimleri süper olmuş. O Tapas masası gerçekse ben gerçek değilim))

 • Sevilay ASLAN DİRLİKTUTAN dedi ki:

  Blogu çok begendim . Ama daha çok günlerdir tüm Barselona sorularıma güleryüzlü cevap verdiğin için seni çok takdir ettim Pelincim. İyi ki rehberimiz oldun 🙂

 • Serpil dedi ki:

  Muhteşem özenli bir çalışma olmuş. Eline sağlık. ..

 • İsmail Cihan ÇAL dedi ki:

  Pelincim gerçekten çok beğendim , eline emeğine sağlık Barselona ancak bu kadar güzel anlatılabilir.

 • Pelin Akkus dedi ki:

  Herkese candan, içten ve samimi yorumları için gerçekten çok teşekkür ederim..OlaSpain sizler var oldukça daha da anlamlı..Sevgiler:)

 • Meltem Diktaş dedi ki:

  Pelin hanım,sizin rehberliğinizdeki barcelona gezisi dilimden düşmeyecek emin olun…en güzel tatlar ve büyüleyici mekanlar Türkiye’de hatırlanacak, kulağınız çınlar belki.. Öperim , sevgiler Konya’dan.

 • Pelin Akkus dedi ki:

  Sevgili Meltem Hanım,
  Sizleri mutlu edebildiysek, ne mutlu bizlere:) Sizlerle geçirdiğimiz günler, bizlerin de aklından çıkmayacak. Kulaklarım çınladıkça sizi hatırlayacağım…

 • Uğur gökçin dedi ki:

  Sevgili pelin Akkus sayesinde çok güzel bir tatil geçirdik başarılarınızin devamını dilerim en yakın zamanda tekrar görüşmek üzere 🙂

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Ugur Bey selamlar,
   Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak, yanınızda olmaktı hedefimiz.. Başarabildiysek ne mutlu bize.. Sizler mutlu olun yeter:)

 • Celal dedi ki:

  barcelona güzel tadıda pelin ile alınıyor

 • Şükran Binark dedi ki:

  Pelin hanım, kişisel rehberlik hizmetleriniz sayesinde Endülüs gezimiz çok güzel geçti. Elhamra gezimiz harikaydı, diğerleri de. Rehberimizin yönlendirmesiyle gittiğimiz Mijas Pueblo ve Marbella Old Town’a da bayıldık. Rehberimizden de çok memnun kaldık. Sizinle de Barcelona’da görüşmek dileğiyle. Sevgiler.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Şükran Hanım selamlar,
   Herşeyden memnun kaldığınıza inanın çok sevindik..Sizinle en kısa zamanda Barselona’da görüşmek ve akıllardan çıkmayacak bir Barselona bir gezisi yapmak isteriz.. Görüşmek dileğiyle inşallah, sevgilerimizle…

 • leyla şafak dedi ki:

  Merhaba haftaya 4 gunluk Barcelona gezisine cikiyoruz 4 hatun.Blog arastirmasina girdim tabii hemen.Yazilariniz rehber olacak nitelikte,tesekkurler.Hani bir de antika pazarlar,cok turistik olmayan restoran isimleri de olsaymış ne iyi olurmuş.Tesekkurler.:))

 • Pelin Akkus dedi ki:

  Leyla Hanım merhabalar:
  Yazımızı beğendiğinize çok sevindik. Önerilerinizi tabiki dikkate alacağız:) Daha detaylı bilgi için bize pelin@olaspain.com‘dan ulaşabilirsiniz. Teşekkürler

 • Esra G. Kaygısız dedi ki:

  Hani farklı bir kentte yaşayan arkadaşınızı ziyarete gidersiniz ya! OlaSpain ile Pelinle gezmek tıpkı öyle birşey.İlk andan itibaren şehir hakkında herşeyi öğrenebileceğiniz, her yeri görebileceğiniz ve her aklınıza geleni sorabileceğiniz en yakın arkadaş sıcaklığıyla karşılanıyor ve öyle de uğurlanıyorsunuz. İspanya OlaSpain ile gezilir..! Seni tanımak çok güzeldi Pelin 🙂

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Sevgili Esra Hanım,
   Ne kadar mutlu ettiniz bizleri anlatamam… Bu güzel duyguları sizlere yaşatabildiysek, sizleri buradayken evinizde gibi hissettirebildiysek ne mutlu bizlere..Tekrardan görüşebilmek dileğiyle,herşey gönlünüzce olsun…

 • arzu dedi ki:

  yarın barcelonaya gidiyorum ve bloğunuz eminim çok işime yarayacak..teşekkürler..

 • Filiz dedi ki:

  Biraz uzun olmasina rağmen iyi bir anlatım olmuş özellikle tanıtım kısmı çok önemli detaylara sahip.Çok iyi bir blog olmuş

 • Özge dedi ki:

  Tanıdığım en enerjik, pozitif,kaliteli, bilgili dünya tatlısı insan. Seninle geçirdiğimiz 3 güne hala doyamadık. Bizi götürdüğün restaurant’ların kalitesi ve de lezzeti mükemmeldi. Bize sağladığın sıcacık ortamlar ve vip anlayışın, inanılmaz keyifli 3 gün için milyon kez teşekkürler. Yaşadığım en iyi tatildi. Tekrar tekrar teşekkürler.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Özge Hanımcım,
   Ne güzel yorumlar bunlar böyle 🙂 İnanın tamamen doğal, içten ve samimi oluşumdan herşey.. Sizin de enerjinizin güzelliği ve pozitif alımlarınız bu 3 günün mükemmel geçmesinin nedenlerinden biri olmasın sakın:) Tekrar bekleriz, yeni yerler ve tadlar keşfetmek için, Olaspain sizi ağırlamaktan mutluluk duyacaktır.

 • Ege Ozesen dedi ki:

  Barcelonada bulundugum gunlerin en iyi sekilde gecmesini saglayan ve tavsiyeleri, yardimlari sayesinde tatilimizi dahada guzellestiren enerjisini hic kaybetmeyen Pelincim her sey icin cok cok tesekkurler en yakin zamanda yeniden gorusmek uzere. Kalbim Gironada kaldi… 🙂

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Sevgili Ege,
   Güzel yorumların için teşekkür ederiz.. ‘Yüreğinin götürdüğü yere git’ derim ve seni Girona’ya en kısa zamanda yine bekleriz:) Olaspain ile günlerinizin keyifli geçmesi bizim için en büyük mutluluk kaynağı.Girona’dan pardon, Barselona’dan sevgiler:)

 • BULENT OZESEN dedi ki:

  12-18 aralık tarıhlerı arasında Madrıd ve Barcelonaya yapmıs oldugumuz seyahat suresınce bıze eslık eden Madrıdde Aynur hanıma ,Barcelonada Pelın hanıma ne kadar tesekkur etsek gercekten az.Tamamen tesaduf eserı ınternetten buldugumuz olaspaın ıcın soylenecek tek soz var mukemmel mukemmel mukemmel ……..Islerını layıkıyle yapan, Pelın hanımın her seferınde belırttıgı uzere ınsanların mutlulugu ıcın caba sarfeden bu guzel ınsanlara bırkez daha tesekkur edıyor en kısa surede gorusmek umıdıyle sonsuz saygılarımı sunuyorum…. Bulent Ozesen……

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Bülent Bey ve Hülya Hanımcım,
   Sizleri ne kadar özledik bir bilseniz.. Aile edasında geçen keyifli günlerimiz, grubumuzun neşesi Şule hanımın annesi,sizin grupça uyumlu tavırlarınız, memnuniyetle bakan gözleriniz bizim işimizi yapmamızı kolaylaştıran en önemli nedenlerden sadece bir kaçı… Her zaman Olaspain için ‘İnsan mutluluğu’ ön planda olacaktır. İnşallah tekrar, en kısa zamanda , İspanya’da başka turlarda görüşmek dileğiyle. ‘Bence bu ayakkabılar Gala’nın olamaz:) esprisi dillerden düşmeyecek. En içten sevgi ve saygılarımla…

 • Hulya Ozesen dedi ki:

  İspanya & Madrid de bize rehberlik eden Aynur Hanıma, Barselonada bize rehberlik eden Pelin Hanıma çok çok teşekkür ederiz. Herşey çok güzeldi tekrar başka bir gezide beraber olmak dileğiyle sevgiyle kalın..

 • Aynur Kocak Lopez dedi ki:

  Sevgili Bulent Bey ve Hulya Hanim,
  Sizlerle ben de rehber olarak cok guzel vakit gecirdim.Son zamanlarda karsilastigim en cici gruplardan biri oldunuz. Memnuniyetiniz bizim memnuniyetimizdir. Sizi Endulus´te ve Ispanya´nin kuzeyinde mesela Bask Ulkesinde de agirlamak isteriz. Tekrar gorusmek umidiyle Madritten sevgi ve selamlar yolluyorum.Saglikli ve mutlu bir yeni yil dileklerimle hoscakalin 🙂

 • süleyman şenel dedi ki:

  yılbaşınd a barselonadayız bilgilerinizden istifade edeceğiz

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Bilgilerimiz ve paylaşımlarımız umarım sizlere ışık tutmuştur ve Barselona’nın keyfini çıkarmışsınızdır. Selamlar.

 • Sevgili Pelincim, Barcelona güzeldi, ama senin rehberliğinde daha bir güzeldi. Şehir bilgin, anlatımın, güler yüzün ve pozitifliğinle harika bir Barcelona ziyareti gerçekleştirdik. Mükemmel ev sahipliğin için teşekkürler. Barcelona’da seni ve Gaudi’yi hiç unutmayacağız:) Endülüs’te görüşmek üzere sevgiyle kal…

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Asıl sizin temiz kalbiniz ve güzel dünya görüşünüzle gezimiz anlam kazandı, güzelleşti diyelim. Bir daha sizlerle bu deneyimleri paylaşmak, bizleri kat kat mutlu edecektir. Ne zaman dilerseniz, Endülüs maceramızı gerçekleştirebiliriz. Sevgilerimle Zümbül Hanımcım:)

 • hacer kara dedi ki:

  kızımla beraber kişisel gitmek istiyoruz .Metro ağını kullanarak dolaşmak istiyoruz..çok fazla dil bilmiyoruz çat pat İngilizce..çat pat Fransızca ..tek sorun konaklamada güvenli bir yer bir öneriniz var mı ….turlarla gitmemizimi öneriisiniz ve önerdiğiniz var mı teşekkürler

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Hacer Hanım merhaba,
   Size mail ile dönüş yaptık,haberlerinizi bekler, neye ihtiyacınız varsa, size her konuda yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz..Sevgilerimizle…

 • Elif dedi ki:

  2 Şubat -6 Şubat Tarihlerinde Endülüs turu yaptık:) bu kadar kısa sürede yüzyüze bile gelmeden karşılıklı güven içinde kusursuz olarak gezimizi tamamladık. İnanılmaz bir şekilde her şehirde zamanında rehberlerimizle buluştuk … Herşey tıkır tıkır işledi. Her aradığımızda seni bulduk.Çok teşekkürler Pelincim:) İspanya”yı Endülüs”ü malaga”yı unutmayacağız:) herşey harikaydı:) bu blog İspanya ile ilgili gördüğüm en derlitoplu Kapsamlı bilgiyi resimleri içeriyor 🙂 çok beğendim…tekrar İspanya en kısa zamanda diyorum:) sevgiler Elif

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Sevgili Elifcim:)
   Turunuzu uzaktan da olsa elimizden geldiğince en iyi şekilde yürütmeye çalıştık:) Memnuniyetiniz ve mutluluğunuz bizim için ön planda. Herşeyin yolunda gitmiş olmasına ise çok sevindik. Dakik olma ve zamanlama önemli, tatilde zaman dolu dolu geçmeli. Sizlere bunu yaşatabilmenin mutluluğunu, bizimle paylaştığınız için ayrıca teşekkürler. Yakında Barcelona’da görüşmek üzere. Sevgiyle kalın…

 • Fusun dedi ki:

  Pelin’den 03-07 Şubat 15 tarihleri arası süper bir Barcelona bilgisi aldık, harika yerler görüp, çok güzel yemekler yedik sayesinde, Bu kadar güleryüzlü ve canlı bir rehber ender görünür bence 🙂
  Bence Barcelona’yı Pelin’siz gezmeyin…..

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Füsüncum selamlar,
   Mutluluk, enerji ve pozitif olmak:) hele bir de sizlerle bunları paylaşmak…Bu güzel günlerinizi bizlerle geçirmeyi tercih ettiğiniz için, asıl biz sizlere teşekkür ederiz. Yakında endülüs, Fem’i çoooook öpüyorum, burada bir kapısı olduğun hep bilsin yeter!

 • Tevfik Olgun dedi ki:

  Tanıtım oldukça güzel. Çok beğendim.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Merhabalar Tevfik Bey,
   Tanıtımımızı beğendiğiniz için teşekkür ederiz, sizleri de, geldiniz mi bilmiyoruz ama en kısa zamanda Barselona’da görmek isteriz..Selamlar…

 • Mehmet Ayrancı dedi ki:

  Blog içeriği ile oldukça doyurucu..Fazlası var eksiği yok.Çok güzel olmuş. Zaten Şubat ayında Barcelona’ya gelmeden öncede buradan detaylı bilgileri almıştık. Diline ve kalemine sağlık. Teşekkür ederim. Ayrıca gezimizden günler önce başlayan iletişimimizin gezimizle güzel bir birlikteliğe ulaşmasındaki gayret ve takipçiliğinizde son derece mutluluk verici idi. Aramızda oluşan sıcak temasın bundan sonrada devam edeceği ve İspanya ya gidecek tüm dostlarımıza tavsiye edileceğinizi bilin. Görüşmek üzere..

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Mehmet Bey selamlar,
   Bu güzel ve samimi yorumlarınız için gerçekten teşekkür ederiz. Bizler, sizleri Olaspain’in aile bireyleri olarak görüyoruz. Bizlere, sizler gibi ulaşan herkes sayesinde ailemiz büyüyor. Kapılar hep açık, inanın yollar hep kesişecek. Milyon kez teşekkürler…

 • Celal Sungur dedi ki:

  Geç bulduk, çabuk kaybettik. Her şey çok güzeldi. Teşekkür ederiz.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   O ne demek Celal Bey, bizler hep yanınıdayız.. Geç bulunan herşey, çabuk kazanılandan daha değerlidir ve asla kaybolmaz. O yüzden hep aklınızda ve gönlünüzde olacağımızdan eminiz. Çünkü sizler, bizleri geç bulmuş olsanızda, bizler sizleri kaybetmemekte kararlıyız:) Sevgiler!

 • Sevki Derindere dedi ki:

  Mart 2015’de Barcelona’ya yaptığımız seyahat sırasında gerek blog bilgileri gerek Pelin Hanım’ın bizzati bize verdiği değerli bilgiler ve flamenko&akşam yemeği ayarlamaları muhteşemdi. Hem bize Barcelona’nın nasıl güzel bir yer olduğunu kanıtladı hem de bu sektördekilerin nasıl memnuniyet artırmak için içten çalıştıklarını kanıtladı. Herşey için teşekkürler Pelin , herşey için teşekkürler olaspain!

 • Pelin Akkus dedi ki:

  Şevki Bey selamlar,
  Sizleri tanıma fırsatımız olmadığı için çok üzgünüm ama uzakta olsak ta kalbimiz, aklımız ve organizasyonumuzla sizleri mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere..Herşey gönlünüzce olsun, ve Olaspain için en önemli felsefe: Hep mutlu kalın..Selamlar…

 • Levent Yeşil dedi ki:

  Bir gezgin ve Barcelonaya 5 kez giden biri olarak, bukadar düzgün anlatıma daha önce hiç rastlamadım, mutlaka yolculuk öncesi kaydedin çok yararlı bir site. Hazırlayan ve emeği geçenlere çok teşekkürler ve iyi çalışmalar

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Levent Bey, ne mutlu bize.. bunları duydukça gurur duyuyor, heyecanlanıyor ve başarıya doğru ilerleyen bu yolda destekçilerimize sevgiler gönderiyoruz:)

 • Burcin Silay dedi ki:

  hersey cok güzeldi ,ilgili , içten ve samimi yaklaşımınız için cok tesekkur ederiz,Gaudim Resturant Sef Semih ‘e de güzel yemekler ve bizi evimizde hissettiren sıcak yaklasımı icin ayrıca tskler ,Bir dahaki sefere Endülüs turunda buluşmak dileğiyle sevgiler

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Burçin Hanım,
   Plansız olan herşey güzledir derler ya:) işte sanki o bizim içindi…Dolu dolu geçen zamanımız ve bize olan güveniniz için teşekkür ederiz… Eminim ki yollar İspanya’nın kalbi Endülüs’te kesişecek:) Barselona’dan selamlar..

 • özlem dedi ki:

  Sevgili Pelin Hanim, yurtdışına ilk kez cıkma heyecanimı mutluluga dönüştürdünüz.Olaspain ve profesyonel rehberliginiz sayesinde inanılmaz keyif aldim.İşinizi profesyonel yapmanizin yani sira ilginiz,samimiyetiniz ictenliğiniz takdire şayan.İyiki sizi tanimisim. Barcelonanin büyüsüne kapildim sayenizde unutulmaz anilar biriktirdim.Sizin nezdinizde Olaspain’e en içten teşekkürlerimi sunuyorum.En yakin zamanda islerimi ayarlayip yine gelecegim tabiki yine sizin rehberliginizle birlikte unutulmaz günler yaşayacagimiza süphem yok.Tekrar cok teşekkür ediyor başarilarinizin devamini diliyorum.Bir Türk olarak bizi en iyi şekilde temsil ettiginiz için de gururluyum.Çok yaşa olaspain çok yaşa Pelin ..Ankaradan sevgiler.Yarin ki programinizi izlemek için sabirsizlaniyoruz.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Bu güzel yorumlar için milyon kez teşekkürler Özlem Hanım. Bilmenizi isterim ki sizler ve Olaspain’i tercih eden her birey aynı kalitede hizmeti sonsuza dek almaya devam edecektir. Ne diyoruz: Herşey mutlu insan olmak için:) Barselona’dan kucak dolusu sevgiler…

 • Zeynep Tunalı Memiş dedi ki:

  Sevgili Pelin, öncelikle bize yaşattığın çok güzel gün için çok teşekkür ederiz. 18 Nisan 2015’te eşimle beraber yaptığımız Barselona turu unutulmazdı. Sayende hem gezdik hem gördük hem öğrendik hem yedik hem eğlendik. Sıcak yaklaşımın ve dostluğun için ayrıca teşekkür ederiz. Barcelona’yı hem turist gibi gezdik hem yerlisi kadar bilgi sahibi olduk. Olaspain’i iyi ki bulmuşum. Hayalimdeki turu gerçekleştirdim.
  Rıdvan&Zeynep Memiş’ten çok çok sevgiler…

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Sevgili Zeynep Hanımcım ve Rıdvan Bey,
   Asıl bizler, Barselona günlerinizi bizlerle geçirmeyi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Beraber gezdik, beraber gördük, beraber yedik.. Hayallerinizde ki turu gerçekleştirmiş olduğunuzu bilmek mutluluk verici…Yakında başka şehirlerde görüşmek dileğiyle, kucak dolusu sevgiler!

 • Çiğdem Kavran dedi ki:

  Kendimizi evimizde ve en yakin arkadasimizlaymis hissi yasattigin ve o muhteşem bilginle bizi sarip sarmaladigin icin sana gonulden sevgiler ve opucukler pelincim.

 • Pelin Akkus dedi ki:

  Sevgili Kavran ailesi,

  Barselona’da hep bir eviniz olacak ve Olaspain tarafından her zaman bir arkadaşınızı ziyaret etmişsiniz hissini hep yaşayacaksınız..Kapımız hep açık..Aramızda oluşan o güzel dostluğun ve güvenin tadı halen damağımızda..:) Detaylar aramızda:) Kocaman sevgiler…

 • Hatice Bölge dedi ki:

  Sevgili Pelin,
  Bloğu okurken senin bize rehberlik ederkenki akışkan anlatımının yazılı halini buldum ve çok beğendim Ne demiştik ayrılırken Endülüs de görüşmek üzeri

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Sevgili Hatice,

   Teşekkür ederim güzel yorumların için..Önce beraber yaşadık, yazılanları seninde dediğin gibi:) Endülüs için hazırız:) sevgiler!

 • AYTEN ŞAHİN dedi ki:

  Barselona’ya indiğimizde sıcacık adeta kırk yıllık dost ve kardeşimizmiş gibi bizi karşıladığında kafamızdaki bütün soru işaretleri silindi ve kendimizi sana teslim ettik.İyiki de öyle yapmışız unutamayacağımız bir tatil yaşadık.Şehir turumuzdaki ve asla unutamayacağım Dali müzesindeki güzel anlatımların bizi o tarihlere götürdü.Şehirdeki en güzel paellayı seninle gittiğimizlokanta da yedik.
  Canım unutamayacağımız güzel bir tatil yaşattığın ve sıcak yaklaşımın çooook teşekkür ederiz.Dostluğumuz daim olacaktır.
  Yolumuz mutlaka tekrar kesişecektir.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   İnan bu güzel yorumu okuyunca Ayten Hanımcım o kadar duygulandım ki anlatamam..O günlere geri döndüm…Salvador Daliye, Paella yediğimiz o güzel öğlene, şehir turumuza ve paylaşılan güzel kahve eşliğinde ki anlara.. Aklımda kalan cümle’ Paris’e ne zaman gidiyoruz’ :)) Dostluğumuzun baki kalacağına o kadar eminim ki inanın hiç şüphem yok:) Sizleri çok seviyorum:) En içten sevgilerimle!!

 • İHSAN BÜYÜKKESKİN dedi ki:

  İspanya gezisinde bize eşlik eden Pelin hanım ve ekibine çok teşekkür ederiz. Barselona görülmeye değer bir şehir, özellikle de pelin hanımın rehberliğinde.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Selamlar İhsan Bey,
   Bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya her zaman devam edeceğiz. Seyahatiniz boyunca bizleri tercih ettiğiniz için de ayrıca teşekkür ederiz..Görüşmek dileğiyle!

 • fahrettin dedi ki:

  40 yıllık gazeteciyim, Çeşme Life dergisi editörüyüm, bu kadar güzel bir anlatım, ifade zenginliği ve içinde bol gerçeklik bulunan bir tanıtım yazısına az şahit oldum. Kutlarım, sevgilerimle.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Selamlar Fahrettin Bey,
   Bu güzel yorumlarınızı okumak bizi fazlasıyla duygulandırdı ve onurlandırdı. Çok teşekkürler..

 • m.akif baransel dedi ki:

  Pelin hanım merhaba, biz yaklaşık 30-35 kişilik bir grupla ispanyayı gezmek istiyoruz. nisan ayında planlıyoruz geziyi. bize transfer ve rehberlik konusunda yardımcı olabilirmisiniz. şartlarınız nedir

 • Rabia dedi ki:

  Barselona’dan güzel anılar biriktirerek döndük. Bu güzelliğin mimarı elbette sevgili Pelin’di. Kafamızda deli sorularla indiğimiz uçağımızdan, sıcacık bir karşılama ile Pelin bu seyahatin güzel geçeceği sinyali ilk dakikalarda verdi. İstanbul’da yaşıyoruz ve İstanbul’da yaşayan herkes bilir ki insanlara karşı hep temkinliyizdir. Ama Pelin Barselona’ya adım atar atmaz bunu sildi attı. Yüzünde kocaman gülümsemesi, samimi sohbeti ile kalbimizi fethetti. Şehir turu ile bizi öyle güzel bilgilendirdi, öyle güzel kılavuzluk etti ki, sanki Barselona sık sık geldiğimiz bir şehirdi. Gerek tarihi, gerek Catalan halkının kültürü, yaşam biçimi vs. ile verdiği bilgiler birçok kitapta, blogda yer almayan şeylerdi. Bizim için değeri çok büyüktü. Geziler dışında hep bir telefon uzağımızdaydı. Yokluğunu hiç hissetmedik. Yönlendirmeleri olmasa seyahatimiz bu kadar güzel geçmezdi sanıyorum. Tapas için doğru adresler için mutlaka Pelin’e başvurulmalı  Çünkü bizi, kültürümüzü, damak tadımızı çok iyi biliyor ve ona göre yönlendiriyor. Barselona’dan sadece anılar ile dönmedik, dünya tatlısı bir arkadaş, bir dosta da sahip olarak döndük. Sevgili Pelin her şey için teşekkür ediyoruz. Bu gezinin en büyük şansı sen oldun. İyi ki seninle planladık bu seyahati. Bizden kolay kurtulamazsın  Fransa, Madrid seyahatlerinde de seninle olmak çok isteriz. Sevgiler. Kocaman öpüyorum.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Sevgili Rabia,
   Okurken inan ki çok duygulandım. Herşey içten, herşey samimice olunca sanırım bunları kalem değil yürek yazıyor:) Önemli olan bizler için güzel insanlar kazanmak, tıpkı sizler gibi..Dostluklar, arkadaşlıklar kurmak: akıllarda kalacak hep aranacak..Sizden kurtulmak isteyen yok ki:) Ne zaman isterseniz, ne zaman dilerseniz kapımız ve en önemlisi gönlümüz hep açık..Çok yakında görüşeceğimizden eminim:) Çelik Bey’e sevgiler, Ufuk içinse kocam öpücükler, sağlıcakla kalın..Sevgiler..

 • Çelik dedi ki:

  İlk olarak soru yağmuruna tuttum. Sonra yapmam gerekenlerde geç kaldım. Üstelik seyahate 1 gün kala otel rezervasyonlarımı da bir tıklama ile (nasıl oldu hala bilmiyorum) iptal ettim. Pelin daha tanışmadan, anlaşmadan, gitmeden oradaki elim kolum oldu. Her şeyi derledi toparladı. Barselona’daki katkıları zaten kusursuzdu. Bunu buraya yazmazsam haksızlık olur. Eşimin de dediği gibi, her şeyin ötesinde enerji veren neşe dolu bir dost kazandık.. Artık Türkiye ye geldiğinde bize de gelmesini beklediğimiz bir arkadaşımız var. Teşekkürler Pelin.

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Çelik bey güzel yorumlarınız ve içten gelen samimiyetiniz için çok teşekkür ederiz. Türkiye’de sizler gibi güzel ve iyi dostlarımız olduğunu bilmek inanın mutluluk verici. Bizleri tercih ettiğiniz için tekrardan teşekkürler.. En kısa zamanda başka noktalarda görüşmek dileğiyle..Selamlar..

 • Aynur Toksun dedi ki:

  Sevgili Pelin’i son anda bulduk. Dolu programına rağmen bize koca bir gün ayırıp diğer günlerde de sürekli online destek verdi.Hem de her konuda Oldukça bilgili,enerjik,her şeyden öte samimiyeti ve kişiye özel tavsiyeleriyle gönlümüzü fethetti.Tekrar ama bu sefer önceden planlı şekilde görüşmek üzere
  Yolun açık olsun Pelin
  Sevgiler

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Aynur Hanım selamlar,

   Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, kısa zaman içinde bir çok anı paylaştık…Daha başka zamanlarda, daha çok zamanı birlikte geçirebilmek dileğiyle. İzmir’e selamlar…

 • Müge Elçi dedi ki:

  Pelin hanımla yeni tanıştım yollarımız daha yeni kesişti ama şimdiden yardım etmeye başladı

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Sevgili Müge Hanım,

   Güzel olanı da bu bazen tanışmadan, karşılık beklemeden yardım edebilmek ve yönlendirebilmek duygusu.. Olsun bir daha ki sefere, iyi tatiller.

 • İnci Yıldırım dedi ki:

  Sevgili Pelin Barselona gezimizi güzelleştirdiğin,bize farklı tatlar tattırdığın,samimiyetin için çok teşekkür ederim.Gezi esnasında yaşadığım sağlık probleminde hastanedeki ilgin alakan ve enerjin için de ayrı bir Kocaman teşekkür ediyorum. Sevgiler..

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Sevgili İnci Hanımcığım,

   Bizlere olan güveniniz için teşekkür ederiz. Her zaman kapımız sizlere açık, sevgiyle kalın…

 • Ünal Soysal dedi ki:

  Pelin Hanım, blogunuzu cok beğendim sizi girişimciliğinizden dolayı kutlarım saygılar.

 • Sibel Tekin dedi ki:

  Sevgili Pelin hn. Barcelona da bir hafta biri 1,5 yaşında olan iki çocuğumuzla ancak bu kadar rahat tatil yapabilirdik. Benim sanat tarih merakıma, eşim ve oğlumun alışveriş ve futbol aşkına, minik kızımın konuşmalarına her türlü cevap vererek aileden biri gibi davranmanıza sonsuz teşekkür ederim. Bu durum beni sizinle başka bir yerde başka bir tatil hayaline sürükledi bile:) Sevgiler

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Sevgili Sibel Hanımcığım,

   Bizler, farklı rehberlik ve eşlik anlayışımızla sizleri huzurlu ve özel hissettirmeye çalıştık. Az da olsa başarabildiysek ne mutlu bizlere..Eminiz ki yollar bir daha gerek denizde, gerek otobüste, gerek havada gerekirse de trende tekrardan kesişecek:) En mutlu günler sizlerle olsun, sevgilerimizle..

 • Handan dedi ki:

  Pelincim Barcelona, Girona ve Figueras’da çocuklarımızla birlikte senin güzel anlatımların eşliğinde çok güzel üç gün geçirdik. İnşallah bir başka gezide senin rehberliğinde buluşmak üzere. Herşey için teşekkürler.

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Handan Hanım selamlar,

   Yollarımızın tekrardan kesişir umarız. Başka şehirlerde, başka yollarda yol arkadaşı olmak dileğiyle..sevgiyle kalın!!

 • Şafak Karataş dedi ki:

  Barcelona muhteşem bir şehir.
  Bu şehri yazılı olarak bu blogda anlatan Pelin hanım’ı bir de Barcelona da dinlemek ve beraber gezmek lazım.
  Güzellik bilgi ile birleşince Harika bir sunum olur.
  Herşey için teşekkürler güzel insan

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Herşey sizlerle daha da güzel.. Sunumu güzelleştiren bizleri can kulağıyla dinleyen sizlere ve ailenize kucak dolusu sevgiler…Yollar tekrar kesişecek, ve biz tekrar tapa keyfi yapacağız:)

 • Sinan Uslu dedi ki:

  Pelin hanım ile birlikte yarım günde son derece hoş bir Barcelona panaromik şehir turu gerçekleştirdik. Pelin hanımın nazik, rahatlatıcı ve problemleri çözücü yaklaşımı ile yorgun bir günü keyifli halde yaşadık. Teşekkürler Pelin hanım…Bir sonraki gezide buluşmak üzere… Ola Fenerbahçe 🙂

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Sinan Bey selamlar,

   Siz ve aileniz ile yapmış olduğumuz yarım günlük gezi o kadar dolu geçti ki sanki 4 gün boyunca berabermişiz gibi hissettik:) Sorunsuz ve keyifli bir tatil geçirmiş olduğunuza çoook sevindik. Katkımız olduysa ne mutlu bizlere..En kısa zamanda başka destinasyonlarda görüşmek üzere, Endülüs bizi bekler:)

 • Cemil&Beyhan Yilmaz dedi ki:

  Pelin Hanimi son anda internetteki sayfasindan bulduk.
  Ilk karsilastigimizda sanki önceden tanisiyor gibiydik.Ailemizden biriyle geziyormusuz gibi hissettirdi bize.Barselona gezimiz çok güzeldi ama Pelin hanimla daha da güzeldi.Kişiye özel tavsiyeleri bize çok yardımcı oldu.Ev sahipliğin için teşekkürler.
  Endülüste görüsmek üzere.

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Beyhan Hanım ve Cemil Bey,

   Bizlerde, o yağmurlu Barcelona havasında, kurduğumuz sıcacık dostlukla geçen gezimizden mutlu kalmış olmanıza çok sevindik. Yollarımız muhakkak tekrardan kesişecektir. Güzel dostluğunuz ve güveniniz için sizlere teşekkür.. Sevgiyle kalın…

 • mehmet donmez dedi ki:

  Biz izmirden 8 kisilik bir arkadas grubuyla 6-10 kasim arasi dort gunluk bir Barselona gezisi yaptik. Barselona kulturel acidan zengin bir sehir. Barselonayi cok begendik. Gezimiz sirasinda bir gun sehirici bir gunde sehir disi olmak uzere 2 gun Olaspain isimli rehberlik firmasi sahibi Pelin hanimdan rehberlik hizmeti aldik. Hizmet ve ilgisinden cok memnun kaldik. Pelin hanim 10 yildir barselonada rehberlik yapan deneyimli bir rehber. Ayni  zamanda icten, candan ve iyi bir kisi. Pelin hn olmasaydi barselona gezimiz bu kadar guzel ve doyurucu olmazdi.mehmet donmez.

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Mehmet Bey güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Bizler OlaSpain ekibi olarak her zaman siz değerli misafirlerimizi mutlu etmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Görüşmek dileğiyle..

 • jaklin Koç dedi ki:

  Sevgili Pelin ,Barcelona ‘yı Cok beğendik .Kaldigimiz 3 günlük zaman zarfında inanılmaz bir şekilde heryeri gezdik ..Alışveriş yaptık ..cok guzel yemekler yedik .Samimi ve pozitif yaklaşımın bizi evimizde hissettirdi.En yakın arkadaşımızla tatilde olduğumuzu düşündük .Seni Cok sevdik ..Barcelona yı sevdik .En yakın zamanda senin rehberliğinde Yen’i geziler yapacağımızı Ümit ediyorum .Cok teşekkürler ..Jaklin Yeraz ve Cemil den Sevgiler

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Jaklin Hanımcım selamlar,

   Ne güzel yorumlar bunlar, sizlerin böyle hissettiğini bilmek ne kadar keyifli ve mutluluk verici.. Tabi ki yeni gezileriniz olacak ve umarım bu yeni gezilerinizde de katkımız olacak:) Yakında başka destinasyonlarda görüşmek dileğiyle, herkese sevgiler..

 • Ahmet dedi ki:

  Kuzenimle birlikte 3 günlük Barselona turunda bizlere eşlik edip, içten ve samimi yaklaşımıyla bizleri Barselona’da temsil eden Pelin Hanım’a sonsuz teşekkürler…

  Ailecek tekrar görüşmek üzere…

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Ahmet Bey selamlar,

   Bizler güveniniz ve doğru seçiminiz için teşekkür ederiz:) En kısa zamanda sizler tekrardan ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı da paylaşmak isteriz. Sevgiyle kalın, selamlar

 • eda yelkenci Koçak dedi ki:

  ÇOK GÜZEL BILGILER İÇİN TEŞEKKÜRLER

 • PELİN AKKUS dedi ki:

  Eda Hanım selamlar,

  Blogumuzu beğendiğiniz için teşekkür ederiz. Yararlı bilgiler ile elimizden geldiğince sizlere ışık tutmak istedik. Keyfini çıkardığınızı bilmek mutluluk verici, teşekkürler

 • Metin Bilaçlı dedi ki:

  Herkese merhaba,
  Ben, oğlum ve bir arkadaşım senede iki kez yurt dışı seyahatine çıkarız. Pelin Hanım’la da üç günlük Barcelona gezimizin son günü gezme fırsatı bulduk. Yurt dışında Türk rehberle gezmenin ne kadar kıymetli bir durum olduğunu Pelin Hanım sayesinde anlamış olduk. Son derece bilgili, donanımlı, merak ettiğiniz her konuda sizi aydınlatan, sürekli güleryüzlü, sabırlı ve işini çok severek yaptığını size her daim hissettiren bir Türk rehberle bilmediğiniz bir şehri gezmek çok ama çok keyifliydi. Keşke kendisiyle üç günün tamamında gezebilme fırsatı bulabilseydik. Umarım firmasını ve işlerini büyütür ve kendisi gibi yetiştirdiği veya yönlendirebildiği başka rehberlerle başka ülkelerdede gezme fırsatı bulabiliriz.

  • PELİN AKKUS dedi ki:

   Selamlar Metin Bey,

   Haklısınız keşke daha çok zamanımız olsaydı.. Sizleri gezdirmek ve sizlerle beraber zaman geçirmek ve anılar paylaşmaktı aslında daha da güzel olanı. Eminim ki başka şehirlerde yollarımız kesişecek ya da gitmek istediğiniz ülkelerde sizleri bizler kadar işini severek yapan meslektaşlarımıza yönlendirme şansımız olacak. Sağlıcakla kalın, Barselona’dan sevgiler

 • Elif dedi ki:

  Harika, çok eğlendim okurken. Gezim için de rehberliğiniz muhteşem oldu

 • Mine dedi ki:

  Merhaba Pelin Hanım,
  19-23 Nisan tarihleri arasında eşim ve 7 yaşındaki kızımla Barselona’ya geleceğiz. İngilizce rehber ararken tesadüfen sizi buldum. Mümkünse 3-3,5 günlük gezimizi sizin rehberliğinizde yapmak isteriz. Vaktimiz az kaldığı için en kısa sürede yanıtınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

 • Davut Akemoğlu dedi ki:

  Merhaba 11 / 14 Temmuz da Barselona’da eşimle olacağım turlarınız için sizinle nasıl irtibata geçebilirleriz

 • Kamil Ali Aşkın dedi ki:

  Merhaba, biz iki aile bir çılgınlık yaptık, 08.10.2017 ile 13.10.207 tarihleri arasında Türkiye’den, Barselona ‘ya THY’larıın kampanyasından gidiş dönüş uçak bileti aldık.
  Şimdi bizi bir telaş aldı. İspanya’da nereleri gezeceğiz, nerede ekonomik konaklayıp, nerelerde helal yemek yiyeceğiz, nasıl ekonomik transfer olacağız.
  Özellikle Endülüs’ü gezmek isteriz.
  Bu konuda yardımınız olur mu? Selam ile

 • ece dedi ki:

  Tamda barselonaya gitmeye hazırlandığımız bu günlerde karsıma çıkan bu blok beni çok mutlu etti.

  hiç satır atlamadan zevkle okudum . mutlaka dinleyeceğim tavsiyeleri dilinize sağlık …

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Sevgili Ece Hanım,

   Blogumuzu beğenmiş olmanıza çok sevindik.. Güzel ve samimi yorumlarınız için teşekkür ederiz, görüşmek dileğiyle..

 • Ercan Bayraktar dedi ki:

  Daha önce İspanya ya bir kaç kez Barcelona ya ise bir kez gelmiştik.Gelmiştik diyorum çünkü Sevgili Pelin ile gezince Barselona ya daha önce GELMEDİĞİMİZİ anladık.
  Standart bir rehberlik hizmeti dışında sanki Barselona da yaşayan bir arkadaşınıza konaklamaya gelmiş gibi hissettiren ilgisi ve alakası mürhişti.
  Teşekkürler Pelin Teşekkürler OlaSpain.
  Sevgiler
  Birsen-Ercan-Tayga
  BAYRAKTAR

  • Pelin Akkus dedi ki:

   Bu güzel , samimi ve içten yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. en kısa zamanda görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OLASPAIN

 •   Calle Cooperativa 22 L'H de Llobregat, Barcelona

 •   Phone: +34 656 785 043

 •   E-mail: info@olaspain.com

         

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

© Copyright 2013 - 2018 by OlaSpain. Made with in Barcelona by Fabulio

Share This