Balerya Adaları

Yeryüzündeki cennetin adresi, Balerya adaları..

Tarihler

Gezinizi istediğiniz gün planlayabilirsiniz.

Neler var?

Yüzyıllık tarih, masmavi deniz, inanılmaz koylar ve huzur

Ibiza

‘Ibiza’da yaşanan Ibiza’da kalır’.

Hemen hemen her hediyelik eşyada göreceğiniz bir cümledir bu.. Ibiza’nın belki de ne kadar deli dolu bir ada olduğunun ispatıdır aslında!

Balerya adalarının en eğlencelisi, en hareketlisi ve gece gündüz hep yaşayan adasıdır. Yüzlerce saklı koyları, çivit mavisi denizi, gece klüpleri, rengarenk hipi marketleri ve yeşile doymuş doğasıyla kendine hayran bırakır sizi. Ada 3 bölgeye ayrılmaktadır. Santa Eularia del Rue, Ibiza Town ve Sant Antony de Portmany. Her ne kadar plaj ve partileriyle ünlü olarak bilinse de , koruma altına alınmış bir çok tarihi bölgeside bulunmaktadır. Yapılacak çok şey, görülecek çok yer vardır aslında. Gezimiz boyunca Eski şehir bölgesinde kalan, 16. yy ile 17. yy arasında inşa edilmiş  barok  Santo Domingo Kilisesi, Gotik olarak 14. yy’da yapılan ve daha sonraları 18. yy’da barok mimariye uygun olarak restore edilen katedrali, Puget müzesi ve Ibiza’nın ilk binalarından biri olan ‘ Casa de la Curia’ görülecek yerler arasındadır. Diğer zamanımızı ise saklı kalmış koylarda, ünlü plajlarda ve tarihi köylerde geçiriyoruz.

Ne demiştik  ‘Ibiza’da yaşanan Ibiza’da kalır…’

Formentera

Balerya adalarının en küçüğüdür. Sadece 19 km uzunluğundadır. Ibiza’ya yakınlığı ile bilinen ada bembeyaz kumu, berrak suyu ve mavinin her tonunun hakim olduğu koylarıyla ünlüdür. Günübirlikte ziyaret edebileceğimiz bu adada ki Beso Beach sakinliği ile sizleri adeta kendine çeker. Adada bulunan Sant Francesc Kilisesini gezdikten sonra, yaz pazarlarını ziyaret edebilir ve günü Formentera yat limanında sonlandırabiliriz.

Mallorca

Mallorca Balerya adalarının en büyüğüdür. Romalılar tarafından kurulan adada 2500 yıl öncesine ait hayat kalıntıları bulunmuştur. 10. yy ile 13. yy arasında ise Emeviler hakimiyetinde kalmış ve daha sonraları İspanya’ya bağlanmıştır. Gezimiz esnasında Bellver Kalesini, Eski Şehir Palma’yı , Mallorca Katedralini, resmi törenlerde kullanılan Almudania Sarayını, 10. yy’ da inşa edilmiş olan Arap Banyolarını, alışveriş bölgesi olarakta bilinen ve trafiğe kapalı Plaza Mayor’u görüyoruz. Büyük bir ada olan Mallorca sadece tarihi eserleri ile değil aynı zamanda geniş ve büyük plajlarlarıyla da tatil için ideal bir destinasyondur. Daha saklı koyları keşfetmek isterseniz de, rezervasyonunuzu OlaSpain ile yapın, önerilerimizle tatilinize renk katalım…

Menorca

Balerya adalarından biri olan Menorca, Mallorca’dan küçük, İbiza’dan büyük bir adadır. Eski başkenti Ciutadella olan adada sosyal hayat çok canlıdır. Doğal ve tarihi zenginlikler açısından zengin olan adada, 13. yy ve 15. yy’da inşa edilen Gotik Katalan Katedral Santa Maria de Ciutadella en önemli yapıtlardandır. Ciutadella Limanı, başkent Mao, El Faro de Sa Farola, Ciutadella balık pazarı ve en hareketli bölgesi olan Ses Voltes görülecek yerler arasındadır. Ayrıca tertemiz kum plajlar, saklı koylar ve doğa yaşamı Menorca’nın zenginliğine zenginlik katar.

Günün ilk ışıklarında yelkenlimiz Formenteraya yanaşmış, sessizliğin verdiği huzuru iliklerime kadar hissetmiştim. Orada kalsam??

Pelin Akkuş

Co-Founder @OlaSpain

Neler dahil, neler değil?

  • VIP Ulaşım EVET
  • Türkçe Rehberlik EVET
  • İsteğe bağlı ekstra organizasyon EVET

Değerlendirme Görüşlerinizi iletin
Sırala:

İlk değerlendirmeyi yapan siz olun.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Daha fazla yorum göster
{{ pageNumber+1 }}

Görüşlerinizi iletin

Diğer turlarımıza göz atın

Barselona

Endülüs & İslam Kültürü

Barselona Tekne

Girona & Figueras

OLASPAIN

  •   Calle Cooperativa 22 L'H de Llobregat, Barcelona

  •   Phone: +34 656 785 043

  •   E-mail: info@olaspain.com

         

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

© Copyright 2013 - 2018 by OlaSpain. Made with in Barcelona by Fabulio